B2B Nedir?

B2B kısaca Business to Business yani şirketten şirkete ticaret olarak nitelendirilebilir. B2B satış modeli ile şirketler kendi aralarında satış ve pazarlama uygulamaları geliştirir ve bu çerçevede faaliyetlerini yürütür. Günümüzde birçok şirket B2B modeli ile çalışmalarını sürdürmektedir.

B2B ile Kesintisiz Ticaret!

Bu ticaret modelinde mesai kavramı diye bir durum söz konusu değildir. İşletmeler her an başka bir işletmenin ürün ve hizmetlerine ihtiyaç duyabilmektedir. Bu ihtiyaçlarını da doğru zamanda alamaz ise ticaret başarısızlıkla sonuçlanabilir. E-ticaret şekilleri arasında en fazla kullanılan B2B de önemli olan hızlılıktır.

B2B’nin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

B2B ticaretin olmazsa olmazları arasına girerek, önünü açmaya devam etmektedir.

Firmalar, iç ve dış pazarlara ulaşılabilirlikleri sayesinde, hem pazarını çeşitlendirecek, hem de pazar paylarını artıracaktır.

Firmalar, mesai saati bitimi veya tatil gibi tüm süreçlerden etkilenmeden, günün her saatinde ticaretlerine devam etmektedirler.

24 Saat Yaşayan Bir Satış Sistemi Kuruluyor!

Üstelik aldığınız siparişler, otomatikman ERP sisteminize yansıtılarak, üretim emrine ya da stok hareketine dönüştürülebilir ve muhasebeleştirilebilir. Böylelikle, sipariş karşılama oranınız ve hızınız artacaktır. Hatalı sipariş girişleri azalacaktır. Müşterileriniz, sistem üzerinden detaylı ürün araması yapabilirler, ürünleri özellikleri ve fiyatları bazında karşılaştırabilirler ve sepet oluşturabilirler.

  • Daha Fazla Bilgi Al
  • İş Ortaklarımız

    Ticaretin İnteraktif Mecrası B2B’de Yerinizi Alın!

    Kısaca B2B e-Ticaret yönetimi sayesinde; satış temsilcinizin mesaisi bitse de satış yapmaya devam edebileceğiniz, herhangi bir şehirde / ülkede bayiniz olmasa bile orada satış yapabileceğiniz bir kanala sahip olmaktasınız. Üstelik de B2B altyapısından; hem siparişlerinizi, hem ödemelerinizi alabilecek, hem toplu duyurular yapabilecek, hem de müşteri hesaplarınızı takip edebileceksiniz. Böylelikle, yatırımınızın geri dönüşünü çok daha hızlı almaya başlayabilirsiniz.